Szczeniak w domu

Pierwsze dni w domu

Tuż przed podróżą do nowego domu szczeniaczek powinien być na czczo, nie należy go także karmić podczas podróży. Powinniśmy także mieć podstawowe wyposażenie akcesoria do auta dla psa. W ten sposób unikniemy problemów żołądkowych, które

mogą się przytrafić w samochodzie.  Po przybyciu do domu zapewniamy szczeniaczkowi spokój, jeśli nie jest zbyt zmęczony podróżną zapoznajemy go z nowym domem oraz z pozostałymi domownikami.  Jeśli  w domu są inne zwierzęta, spotkanie powinno się odbyć pod kontrolą właściciela i zawsze według zasady „nic na siłę”.

Nie zapraszajmy od razu wszystkich znajomych, nasz maluch nie wie jeszcze, kto należy do jego „stada” wprowadzi to tylko niepotrzebne zamieszanie. Z odwiedzinami znajomych poczekajmy kilka dni, aż szczenię się zaaklimatyzuje w naszym domu. Dajmy mu te kilka dni na poznanie najbliższego otoczenia.  W ciągu pierwszych dni pobytu psiaka u nas, powinniśmy się udać do lekarza weterynarii. Ważną sprawa jest, aby ta pierwsza wizyta nie wiązała się z przykrymi doświadczeniami. Szczeniaczek jest już wstępnie zaszczepiony, więc może to być dla niego wizyta czysto „towarzyska”. Podczas tej wizyty weterynarz obejrzy szczeniaczka, ustali z Wami dalsze terminy szczepień, a szczenię będzie miło wspominać tę wizytę. pewne niezbędne akcesoria dla psów należy już posiadać w domu w następnych dniach przekażemy dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *