Jak często powinno się myć szczeniaka?

C

To w pełni naturalne! Spójrzmy na to logicznie – szczeniak cały czas jest w ruchu, wszędzie go pełno, wiecznie biega, zwiedza nowe tereny, poci się.. a więc pora na kąpiel, najlepiej z użyciem jakichś akcesoriów dla psów!

Według ogólnie przyjętych norm, szczeniaka powinno myć się średnio raz w miesiącu – to rzecz jasna nie obejmuje sytuacji takich jak chociażby poranna kąpiel w błocie czy wytarzanie się w jakiejś substancji – co rzecz jasna może zdarzyć się nawet kilkukrotnie w przeciągu tygodnia!

Pamiętajmy o tym, że jeśli Nasz pupil ma mniej niż 1-2 miesiące – powinniśmy wstrzymać się póki co z jakimikolwiek kąpielami czy dopuszczaniem zwierzaka do wody, jego drobne ciałko jeszcze nie jest gotowe do odpowiedniej regulacji swojego ciepła! W przypadku tak małych psiaków polecamy jedynie przetarcie ich skóry ciepłym ręcznikiem! Po kąpieli dobrze by było, aby pies miał odpowiednie miejsce do wyschnięcia, np. takie jak Nasze DryBedy!

Jak często powinno się myć szczenię?

Jeśli Twój pupil przekroczył już barierę 2 miesięcy życia możemy zacząć myśleć o jego kąpieli! Jak często powinniśmy to robić? Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, ogólnie przyjętą zasadą jest raz w miesiącu, jednakże wszystko zależy od wielu czynników – pora roku, czy szczeniak spędza wiele czasu na zewnątrz, czy ma długą sierść, która może łatwo się brudzić.. Dlatego też przyjęło się właśnie, że ‚normą’ jest mycie szczeniaka około raz na miesiąc. Należy stosować specjalne szampony dla psów!

Kilka rad!

1. Zacznij wcześnie! Przyzwyczajaj swojego pupila już od najmłodszych lat do kąpieli!

2. Zadbaj o odpowiednie miejsce! Przygotuj wszystko za wczasu, wybierz odpowiednie miejsce, najlepiej poza wnętrzem domu w lato (jeśli tylko masz taką możliwość), w końcu na pewno nikt nie chciałby ganiać za mokrym psem przez cały dom! Przygotuj swojemu pupilowi różnorakie zabawki, odpowiednie ręczniki… i przenigdy nie zostawiaj samemu w wodzie!

3. Spraw, aby się bawił! Twoja psina na pewno będzie bardziej skora do ‚współpracy’ podczas kąpieli jeśli będzie to sympatycznie spędzony dla niego czas!

4. Spłucz dobrze! Podobnie jak u człowieka – resztki szamponu zostawione na ciele, które nie zostały spłukane podczas kąpieli, mogą sprawić, że skóra Twojego pupila pozostanie sucha i będzie go swędzieć! Dodatkowo pamiętaj, aby nie nachlapać w jego oczy lub uszy!

5. Wyczesz psa specjalną szczotką dla psa, regularne szczotkowanie to podstawa psiej pielęgnacji. Zabieg ten nie musi być wcale przykrym obowiązkiem – wręcz przeciwnie – może sprawić przyjemność czworonogom. Należy tylko wybrać odpowiednią szczotkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *